Edukira joan

Colle Brianza

Colle Brianza
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Lombardia
ProbintziaLeccoko probintzia
Izen ofizialaColle Brianza
Posta kodea23886
ISTAT kodea097024
Geografia
Koordenatuak45°46′00″N 9°22′00″E / 45.7667°N 9.3667°E / 45.7667; 9.3667
Mapa
Azalera8,32 km²
Altitudea559 m
MugakideakAiruno, Castello di Brianza, Ello, Olgiate Molgora, Santa Maria Hoè, Valgreghentino, Dolzago eta Galbiate
Demografia
Biztanleria1.766 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea212 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia039
Katastro kodeaC851
Sailkapen sismikoa3 (Txikia)
MatrikulaLC
comune.collebrianza.lc.it

Colle Brianza Italiako udalerri bat da. Leccoko probintzian kokatuta dago, Lombardia eskualdean. 1.766 biztanle ditu, 8,32 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Airuno, Castello di Brianza, Ello, Olgiate Molgora, Santa Maria Hoè, Valgreghentino, Dolzago eta Galbiate.

BiztanleriaUrtea100012001400160018001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 964 gizon, 896 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.11
0.10
 
95-99
 
0.00
0.41
 
90-94
 
0.78
2.18
 
85-89
 
1.45
2.80
 
80-84
 
4.02
4.67
 
75-79
 
4.58
5.81
 
70-74
 
5.13
7.05
 
65-69
 
6.47
7.78
 
60-64
 
8.04
7.68
 
55-59
 
7.25
9.44
 
50-54
 
9.15
6.54
 
45-49
 
7.14
5.91
 
40-44
 
5.69
6.43
 
35-39
 
6.70
5.39
 
30-34
 
5.25
5.19
 
25-29
 
6.92
4.67
 
20-24
 
4.24
5.08
 
15-19
 
5.02
4.98
 
10-14
 
4.58
3.32
 
5-9
 
3.57
4.56
 
0-4
 
3.91
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 1.260 etxebizitza zeuden: 758 (% 60,2) okupatuta eta 502 (% 39,8) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 81,5 jabetzan zeuden, % 12,6 alokairuan eta % 5,9 beste titulu batekin.

1.260etxebizitza (2021)
758okupatuak
502hutsik (% 39,8)

Erabilera (2021)

758
502
Okupatuak (758)Hutsik edo ez-okupatuak (502)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

81,5
12,6
Jabetzan (81,5)Alokairuan (12,6)Beste titulu batekin (5,9)

2024an 812 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 282 (% 34,7) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,3 kide zeuden.

812etxegune (2024)
282pertsona bakarrekoak (% 34,7)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide282
2 kide220
3 kide157
4 kide119
5 kide edo gehiago34

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]