Edukira joan

Fusignano

Fusignano
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Emilia-Romagna
ProbintziaRavennako probintzia
Izen ofizialaFusignano
Posta kodea48010
ISTAT kodea039011
HerriburuaFusignano
Geografia
Koordenatuak44°28′00″N 11°57′00″E / 44.4667°N 11.95°E / 44.4667; 11.95
Mapa
Azalera24,55 km²
Altitudea9 m
MugakideakBagnacavallo, Lugo eta Alfonsine
Demografia
Biztanleria8.067 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea329 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0545
Hiri senidetuakBiddulph
Katastro kodeaD829
Sailkapen sismikoa2 (Ertaina)
MatrikulaRA
comune.fusignano.ra.it

Fusignano Italiako udalerri bat da. Ravennako probintzian kokatuta dago, Emilia-Romagna eskualdean. 8.067 biztanle ditu, 24,55 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Bagnacavallo, Lugo eta Alfonsine.

BiztanleriaUrtea500055006000650070007500800085001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 4.121 gizon, 4.137 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.05
 
100+
 
0.12
0.17
 
95-99
 
0.82
0.95
 
90-94
 
2.03
2.94
 
85-89
 
3.89
3.81
 
80-84
 
4.76
5.00
 
75-79
 
6.99
5.00
 
70-74
 
5.63
5.58
 
65-69
 
5.99
8.13
 
60-64
 
7.15
8.40
 
55-59
 
8.22
9.63
 
50-54
 
8.19
6.62
 
45-49
 
6.57
5.22
 
40-44
 
4.91
5.48
 
35-39
 
4.81
5.12
 
30-34
 
4.45
5.78
 
25-29
 
4.50
5.73
 
20-24
 
4.28
4.78
 
15-19
 
4.91
3.76
 
10-14
 
4.35
4.46
 
5-9
 
4.01
3.40
 
0-4
 
3.41
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 4.021 etxebizitza zeuden: 3.525 (% 87,7) okupatuta eta 496 (% 12,3) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 80 jabetzan zeuden, % 16,1 alokairuan eta % 3,9 beste titulu batekin.

4.021etxebizitza (2021)
3.525okupatuak
496hutsik (% 12,3)

Erabilera (2021)

3.525
496
Okupatuak (3.525)Hutsik edo ez-okupatuak (496)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

80
16,1
Jabetzan (80)Alokairuan (16,1)Beste titulu batekin (3,9)

2024an 3.663 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.364 (% 37,2) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,2 kide zeuden.

3.663etxegune (2024)
1.364pertsona bakarrekoak (% 37,2)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.364
2 kide1.070
3 kide619
4 kide410
5 kide edo gehiago200

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]