Edukira joan

Gatteo

Gatteo
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Emilia-Romagna
ProbintziaForlì-Cesenako probintzia
Izen ofizialaGatteo
Posta kodea47043
ISTAT kodea040016
Geografia
Koordenatuak44°08′14″N 12°24′15″E / 44.1371°N 12.404267°E / 44.1371; 12.404267
Mapa
Azalera14,14 km²
Altitudea20 m eta 0 m
MugakideakCesenatico, Longiano, Savignano sul Rubicone eta Gambettola
Demografia
Biztanleria9.325 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea659 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0541, 0547
Katastro kodeaD935
Sailkapen sismikoa2 (Ertaina)
MatrikulaFC
comunegatteo.it

Gatteo Italiako udalerri bat da. Forlì-Cesenako probintzian kokatuta dago, Emilia-Romagna eskualdean. 9.325 biztanle ditu, 14,14 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Cesenatico, Longiano, Savignano sul Rubicone eta Gambettola.

BiztanleriaUrtea2000300040005000600070008000900010.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 4.720 gizon, 4.749 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.04
 
100+
 
0.02
0.06
 
95-99
 
0.29
0.44
 
90-94
 
0.78
2.14
 
85-89
 
2.72
2.25
 
80-84
 
3.20
4.30
 
75-79
 
4.76
4.60
 
70-74
 
4.78
5.49
 
65-69
 
6.42
7.27
 
60-64
 
7.50
8.28
 
55-59
 
8.00
8.92
 
50-54
 
8.09
8.05
 
45-49
 
8.11
6.61
 
40-44
 
6.82
6.72
 
35-39
 
6.19
5.38
 
30-34
 
5.39
4.79
 
25-29
 
4.51
4.58
 
20-24
 
4.97
5.28
 
15-19
 
5.14
6.17
 
10-14
 
5.03
5.15
 
5-9
 
3.77
3.50
 
0-4
 
3.52
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 4.895 etxebizitza zeuden: 3.733 (% 76,3) okupatuta eta 1.162 (% 23,7) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 69,9 jabetzan zeuden, % 18,4 alokairuan eta % 11,7 beste titulu batekin.

4.895etxebizitza (2021)
3.733okupatuak
1.162hutsik (% 23,7)

Erabilera (2021)

3.733
1.162
Okupatuak (3.733)Hutsik edo ez-okupatuak (1.162)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

69,9
18,4
11,7
Jabetzan (69,9)Alokairuan (18,4)Beste titulu batekin (11,7)

2024an 3.906 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.217 (% 31,2) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,4 kide zeuden.

3.906etxegune (2024)
1.217pertsona bakarrekoak (% 31,2)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.217
2 kide1.082
3 kide767
4 kide596
5 kide edo gehiago244

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]