Hankany amin'ny vontoatiny

Sergipe

Avy amin'i Wikipedia

10°54′S 37°04′W / 10.900°S 37.067°W / -10.900; -37.067

Sergipe
-
Velarantany21,915,11 km2
Haavo
Isan'ny mponina2,361,657 hab
Ben'ny tanàna
FirenenaBrazila Brazila
Fanjakana
Faritany
Faritra
Tanàna mifanolo-bodirindrina
Skyline Aracaju

I Sergipe dia fanjakana federaly mizaka-tena ao Brazila. Ny renivohiny dia  Aracaju. Ny velarantanin'ilay faritany dia 21,915,11 kilometatra toradroa ary ny isam-poniny dia 2 361 657.


Tanàna lehibe

[hanova | hanova ny fango]
Tanàna mponina
Census 2010

2018
Aracaju571.149648.939
Nossa Senhora do Socorro160.827181.503
Lagarto94.861103.576
Itabaiana86.96794.696
São Cristóvão78.86489.027
Estancia64.40968.804
Tobias Barreto48.04051.843
Itabaianinha38.91041.684
Simão Dias38.70240.486
Nossa Senhora da Gloria32.49736.514
Poço Redondo30.88034.412
Capela30.76133.904
Itaporanga d’Ajuda30.41933.994
Propriá28.45129.559
Porto da Folha27.14628.497
Laranjeiras26.90229.567
Boquim25.53326.731
Barra dos Coqueiros24.97629.873
Canindé de São Francisco24.68629.430
Nossa Senhora das Dores24.58026.460
Umbaúba22.43425.033
Poço Verde21.98323.586